Kwiecień, 2019

now browsing by month

 

Warsztaty robienia palm wielkanocnych

W piątkowe popołudnie w świetlicy wiejskiej w Jegłowniku odbyły się warsztaty robienia palm wielkanocnych . Celem zajęć było kultywowanie wśród dzieci zwyczajów i tradycji świątecznych . Zajęcia prowadziły panie Katarzyna Dziura, Emilia Boggero i Elżbieta Kacperska z pomocą rodziców p. Jolanty Abrusiewicz i Małgorzaty Hełminiak .

Dzieci uczyły się robić kwiaty z bibuły i tworzyć krok po kroku palmy z wykorzystaniem naturalnych elementów.

W Niedzielę Palmową uczniowie klasy IV i VII wzięli udział w procesji z gigantyczną ,wcześniej przygotowaną przez nich palmą wielkanocną pod kierunkiem Pani Doroty Fiedor. Cieszę się, że uczestnictwo  w tejże uroczystości stało się już naszą tradycją. Dzieci i młodzież chętnie biorą udział w przygotowaniach palmy oraz w jej niesieniu podczas Mszy Świętej- mówi inicjatorka.

” Łakocie Jasia i Małgosi”

Spektakl „Łakocie Jasia i Małgosi” obejrzały w świetlicy wiejskiej dzieci z klas 0-III . Adaptacja znanej baśni przedstawiona została w charakterze nieco profilaktycznym . Bohaterowie przedstawienia przypomnieli dzieciom o zasadach zdrowego odżywiania oraz o bezpiecznym zachowaniu się w kontakcie z obcymi. Przedstawienie było również okazją do utrwalenia wiadomości przyrodniczych oraz zrozumienia sensu wartości takich jak dobro, przyjaźń czy współpraca.

Międzynarodowy Dzień Teatru

„Teatr jak ogień – olśniewa i oświeca…”

W związku z obchodami MIĘDZYNARODOWEGO DNIA TEATRU  grupa wokalno-teatralna „Co nam w duszy gra…” wraz           z opiekunem  Panią Dorotą Fiedor przygotowała przedstawienie. Członkowie grupy zaprezentowali teatr kukiełkowy „Bajka o koźlątkach  i złym wilku” oraz „Kaczkę Dziwaczkę”. Z wizytą przybył do nas klown, w którego rolę wcieliła się sama Pani instruktor. Śmiechu było co niemiara ! Spotkanie zakończył śpiew i taniec młodych aktorek. Grupa od wielu lat bawi publiczność w różnym wieku, wychodzi do społeczeństwa kultywując tradycje i obyczaje, chociażby coroczne kolędowanie dla mieszkańców wsi.

„Pięknie jest móc dać komuś chwilę radości, a więc robimy co nam w duszy gra i dajemy siebie innym…” -wypowiedź jednego z członków grupy.

 Korzystając z okazji teatrzyk „Co nam w duszy gra…” życzy wszystkim twórcom  i miłośnikom teatru wielu nowych pomysłów, wytrwałości w trudnej pracy oraz owocnych spektakli.  Pani Dorota życzy swoim młodym aktorom podziwu oraz  uznania publiczności, bo to dla wszystkich  największa nagroda .


Oto fotorelacja z kolędowania w styczniu