Marzec, 2019

now browsing by month

 

Zajęcia w ramach doradztwa zawodowego

W połowie marca uczniowie klasy VII i VIII pod opieką p. Doroty Fiedor i Jadwigi Królik odbyli wizytę w Zespole Szkół Technicznych i Ekonomicznych w Pasłęku. Wycieczka organizowana była w ramach doradztwa zawodowego.
Uczniowie zapoznani zostali z charakterystyką wybranego zawodu oraz zdobywaniem dodatkowych kwalifikacji takich jak: prawo jazdy kategorii T i B, kursy operatora kombajnów, kursy operatora opryskiwaczy, wózków widłowych. Uczniowie różnych kierunków kształcenia prezentowali możliwości wyjazdów na zagraniczne staże i praktyki. Rozmawiali o otwartości szkoły na różne nowinki technologiczne związane z prowadzonymi kierunkami kształcenia, możliwościami udziału w targach oraz imprezach związanych z kształceniem w zawodzie

Po wizycie w szkole wykorzystali wolny czas na dużym placu zabaw.

Bezpieczeństwo na wsi

Uczniowie Kacper, Nikola i Amelka Abrusiewicz reprezentują szkołę w IX Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje a dziecko obserwuje” organizowanym przez KRUS. Ich prace zostały wysłane do olsztyńskiego oddziału .Wyniki konkursu będą znane w czerwcu .

Życzymy Wam powodzenia w konkursie i trzymamy mocno kciuki !

Laureatki konkursów wokalnych

Dziewczynki z klasy drugiej Lena Wysocka i Maja Rzepiela pod kierunkiem wychowawczyni p. Beaty Flakowskiej zostały laureatkami dwóch konkursów wokalnych , które odbyły się w szkole podstawowej w Pilonie . Zajęły pierwsze miejsce w Gminnym Przeglądzie Piosenki Patriotycznej , który odbył się w listopadzie oraz w X Gminnym Festiwalu Piosenki Szkolnej , który odbył się 26 marca .

Dziewczynkom gratulujemy sukcesu !

„Wiosna w poezji”- konkurs recytatorski

Dnia 22 marca odbył się szkolny konkurs recytatorski ” Wiosna w poezji dziecięcej ” . Uczestniczyły w nim dzieci z przedszkola i klas I-III . Zorganizowany został z okazji światowego Dnia Poezji, który przypada 21 marca . Występy dzieci oceniała komisja konkursowa w składzie : pani Wanda Dębek , Anna Brzóska, Anita Maszkowska i Gabriela Wojciechowska. Konkurs prowadziły dziewczynki z klasy III Sonja Gautadottir i Patrycja Kwiatkowska. Pomiędzy występami klasy prezentowały wiosenne piosenki . Po burzliwych naradach wyłoniono zwycięzców przyznając pierwsze, drugie i trzecie miejsce w poszczególnych kategoriach wiekowych. Były także nagrody pocieszenia .

Nagrody w konkursie ufundowała Rada Rodziców .

Konkurs przygotowały panie : Sabina i Beata Liskowicz .

Zajęcia na strzelnicy

Uczniowie z naszej szkoły wybrali się na zajęcia wychowania fizycznego w „innej formie”, czyli pobytu na strzelnicy pod opieką Pani Doroty Fiedor. Większość z nich miała broń po raz pierwszy w rękach. Emocji było co niemiara. Ale dzieci i młodzież poradziła sobie fantastycznie!!!

Oto fotorelacja…

Pożegnaliśmy zimę staropolskim zwyczajem

Dnia 21 marca tradycyjnie dzieci z przedszkola i klas I- III pożegnały zimę zwyczajem palenia marzany. Śpiewając piosenki przywitały wiosnę .
Marzanna jest znana w Polsce od wieków. To to bogini słowiańska, która była symbolem zimy i śmierci. Utopienie jej miało przynieść także dobre plony w danym roku.” Kangur matematyczny”

Dnia 21 marca 17 zdolnych matematyków z klas II- VIII wzięło udział w Międzynarodowym Konkursie ” Kangur Matematyczny „, który odbywał się w różnych krajach na świecie tego samego dnia.

Konkurs ma charakter jednorazowego testu . Jego celem jest popularyzacja matematyki. Zadania oraz termin są ustalane przez władze stowarzyszenia Kangourou Sans Frontie`res. Na rozwiązanie testu przeznaczone jest 75 minut. Każdy uczestnik konkursu otrzymał upominek – „magiczny breloczek” . Wyniki konkursu będą znane w maju. Koordynatorem konkursu w szkole jest p. Anna Krupska.

Trzymamy kciuki za naszych matematyków !

Podsumowanie konkursu „EDI Pingwin”

Dnia 26 listopada ponad dwudziestu uczniów z klas IV-VIII wzięło udział w ogólnopolskim konkursie z języka angielskiego ” EDI Pingwin ” . Podczas piątkowego apelu pani Irena Hryckiewicz wręczyła nagrody i dyplomy uczniom , którzy otrzymali najwyższe wyniki .

strona główna

I miejsce zajęła Julia Marczyńska z klasy V

Wyróżnienie otrzymał Jarek Nazaruk z klasy VII

i Dawid Jurkiewicz z klasy VIII

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy uznania .

Podsumowanie projektu „Używkom mówimy NIE !”

Dnia 15 marca podczas apelu odbyło się zakończenie i podsumowanie

projektu profilaktycznego ” Używkom  mówimy NIE !

Podsumowany został przez koordynatorów p. K. Dziura i A. Brzóska I i II etap szkolnego konkursu   , w trakcie którego poszczególne klasy I -VIII wykonywały różne zadania w dwóch kategoriach wiekowych.

I miejsce zajęła klasa III , VI

II miejsce klasa I , V

III miejsce klasa II , VII

Wyróżnienie otrzymała klasa VIII 

Ogółem konkurs składał się z sześciu etapów . Uczniowie wykonywali plakaty , wymyślali hasła, ulotki i tworzyli filmiki – spoty reklamowe . W starszych i młodszych klasach odbywały się zajęcia profilaktyczne z pedagogami i psychologami z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej ( kl. VII VIII ) , policjantką p. Igą Sozoniuk ( kl. I-III) i pedagogiem szkolnym p. Anną Brzóską .

http://foto-slub.home.pl/autoinstalator/wordpress23/wp-content/uploads/2018/09/DSC02196.jpg
rpt

Dzień Kobiet

Dzień 8 marca był w naszej szkole wyjątkowy . Chłopcy w klasach przygotowali dla dziewczyn różne zabawy oraz wręczyli upominki i kwiaty. Podczas apelu chłopcy z Samorządu Uczniowskiemu złożyli paniom i dziewczynom życzenia , wręczyli kwiaty i słodkości.