Archiwum 2011/2012

Święto pieczonego ziemniaka – Jegłownik, 17.09.2011 r.

 

PIERWSZA POMOC – 29.09.2011 r. W ramach programu Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności „PROJEKTOR – wolontariat studencki” w dniach 17-18.11.2011 został zrealizowany w Szkole Podstawowej w Jegłowniku następujący projekt edukacyjny: Nauka udzielania pierwszej pomocy.Uczestnikami zajęć byli uczniowie klas II i III. Zajęcia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej były również prowadzone przez Panię Dagmarę Drezner dla uczniów klas V-VI. (Program WOŚP „Ratujemy i uczymy ratować”).

 

BIEGI PRZEŁAJOWE W PASŁĘKU – 30.09.2011 R.

 

„Szkoło, szkoło jak się masz, jesteśmy już uczniami, oto książka, zeszyt nasz i szkolny rok przed nami…”

Pasowanie na ucznia

5 października uczniowie klasy pierwszej zostali uroczyście przyjęci do grona uczniów Szkoły Podstawowej w Jegłowniku. Był to ważny i wyjątkowy dzień dla Pierwszaków oraz ich rodziców. W czasie akademii przygotowanej pod kierunkiem wychowawczyni – pani Danuty Burdyńskiej, dzieci zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, wokalne, a także taneczne pokazując, że są gotowe do podjęcia roli ucznia. W sposób podniosły złożyły uroczystą przysięgę ślubowania oraz zostały pasowane na Ucznia przez panią Dyrektor. Każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom oraz rożek obfitości. Po tak wielkim przeżyciu na pierwszoklasistów czekał pyszny poczęstunek przygotowany przez rodziców. Wszystkim Uczniom klasy pierwszej życzymy wytrwałości w wypełnianiu codziennych obowiązków szkolnych oraz wielu sukcesów w dalszej edukacji. Rodzice, nauczyciele i uczniowie

 

WYBORY DO RADY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO 6 października 2011r. odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego. Lokal wyborczy zorganizowany w holu szkoły czynny był od godz. 10.00 do 11.00. Nad sprawnym przebiegiem głosowania czuwała Komisja Wyborcza. Wybory poprzedzone zostały kampanią przedwyborczą i debatą. Kandydaci prezentowali swoje programy wyborcze na plakatach i podczas bezpośredniej dyskusji z wyborcami. Największą liczbę głosów otrzymali:

1.     Michał Kata – przewodniczący2.     Dominika Berdyczko – zastępca3.     Natalia Bąkowska – sekretarz4.     Adela Okońska – skarbnik5.     Zuzia Bychawska – członek6.     Bartosz Fiedor – członek7.     Dorota Mordasiewicz – członek

 

 

 Dzień Edukacji Narodowej w Jegłowniku – 13.10.2011 r.

 

Tydzień Papieski

 

Jesienna nuta – 5.11.2011 r. 

 

OBCHODY  ŚWIĘTA  NIEPODLEGŁOŚCI W JEGŁOWNIKU – 10.11.2011 R.

 

  ,,MAM TALENT” – PRZEGLĄD UCZNIOWSKICH ZDOLNOŚCI I TALENTÓW 17 listopada 2011r. w Szkole Podstawowej im. Obrońców Westerplatte w Jegłowniku odbył się przegląd uczniowskich zdolności i talentów. Inicjatorem imprezy dla klas ,,0”-VI był Samorząd Uczniowski. Prezentacje uczniów oceniało jury w składzie: panie Krystyna Mordasiewicz i Dorota Fiedor oraz uczeń Michał Kata. Uczestnikom ,,Mam talent” kibicowali uczniowie i rodzice, którzy licznie przybyli oklaskiwać odważnych uczniów naszej szkoły. Bawiliśmy się podczas występów indywidualnych, a także duetów i grup. Były popisy wokalne, taneczne, magia, akrobacje, sztuki walki i wiele innych ciekawych prezentacji. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni. Pani Dyrektor dodatkowo przyznała trzy nagrody specjalne.

17 listopada 2011roku dzieci 6letnie z oddziału przedszkolnego przedstawiły na apelu program artystyczny pod hasłem: „Prawidłowy ubiór i odżywianie”. Były wiersze i piosenki tematyczne, inscenizacja „Na straganie” J. Brzechwy oraz kolorowe plakaty „DLA KAŻDEGO COŚ ZDROWEGO!” wykonane z pomocą rodziców. Dorośli licznie przybyli na prezentację swoich pociech. Mali artyści dziękują za gorące przyjęcie.

 

WARSZTATY DECOUPAGE W dniach 18.11.2011 oraz 25.11.2011 odbyły się warsztaty ozdabiania metodą decoupage. Zajęcia były przeprowadzone przez wolontariuszy fundacji PROJEKTOR. Uczniowie z zainteresowaniem poznawali tajniki metody serwetkowej oraz z zaangażowaniem wykorzystali w praktyce.

 

W dniu 30 listopada 2011 r. odbyła się w naszej szkole impreza sportowa pod hasłem „Andrzejki na sportowo”. Zapoczątkowała ona realizację projektu „TRZYMAJ FORMĘ”. Oprócz rywalizacji sportowej uczniowie wykonywali plakaty propagujące zdrowy tryb życia, natomiast panie kucharki przygotowały dla wszystkich pyszny sok marchewkowy. Atrakcją rywalizacji sportowej był mecz piłki siatkowej NAUCZYCIELE – UCZNIOWIE.

 

„Zerowiaki” w akcji Mikołajki na sportowo

 

Ścianka wspinaczkowa

 

baner_wosp

W Jegłowniku graliśmy z pompą !!! Wczoraj, 8 stycznia, w całej Polsce, po raz 20. zagrała WOŚP. Jubileuszowemu 20. Finałowi WOŚP przyświecał temat: „Zdrowa mama, zdrowy wcześniak, zdrowe dziecko”. Mieszkańcy Jegłownika i okolic aktywnie włączyli się do grania po raz szósty. Organizatorami akcji byli nauczyciele Szkoły Podstawowej w Jegłowniku. W skład sztabu weszli: Anna Krupska, Krystyna Mordasiewicz, Beata Flakowska, Danuta Burdyńska. Od wczesnych godzin rannych na ulicach pojawili się wolontariusze. Od godziny 1500 graliśmy w szkole. Uczniowie zaprezentowali program artystyczny (piosenki, taniec, recytacje), były licytacje darowanych przedmiotów, można było kupić placki ziemniaczane i zapiekanki, prowadzona była kawiarenka oraz loteria fantowa. W sumie zebraliśmy 13807,85 zł. O godzinie 1830 miał miejsce pokaz sztucznych ogni, wysłaliśmy „światełko do nieba”.Dla mieszkańców to był piękny dzień z „sercem na dłoni”. Dziękujemy za udział i ofiarność mieszkańcom i darczyńcom oraz strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Jegłowniku, którzy zawsze wspierają Orkiestrę. Zrobiliśmy wszystko, aby Jubileuszowy Finał był świętem skuteczności, wrażliwości i ludzkiej solidarności Organizatorzy

 

Lodowisko

 

 

babcidziadka

 

 

WALENTYNKI

 

 

 

 ZABAWA KARNAWAŁOWA

 

Trzymaj formę