Rada Rodziców 2018/19

Nasza akcja ”ENERGII CI DODA NASZA SŁODKA ŚRODA”

Rada Rodziców w czasie roku szkolnego organizowała w środy bufety pod hasłem „Energii Ci doda nasza słodka środa”. Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich mam, które pełne pomysłów i chęci angażowały się w przygotowanie słodkich niespodzianek i prowadziły sprzedaż. Dziękujemy także dzieciom i nauczycielom, którzy odwiedzali nas podczas bufetów a tym samym znacznie wzbogacali nasze zasoby finansowe.

Jeszcze raz WSZYSTKIM BARDZO DZIĘKUJEMY.

Jak Rada Rodziców wspiera różne imprezy organizowane w szkole…

Dzięki pieniążkom zebranym podczas naszych bufetów, z zabawy karnawałowej  oraz wpłat, Rada Rodziców może być fundatorem nagród dla dzieci biorących udział w konkursach prowadzonych przez nauczycieli na terenie naszej szkoły oraz wspierać finansowo różne inicjatywy podejmowane podczas roku szkolnego na terenie szkoły.

A oto krótkie informacje z naszej działalności od początku roku szkolnego:

– na ręce p. Katarzyny Dziury i p. Anny Brzóski RR przekazała 300 zł na zakup mebli do gabinetu pedagoga i logopedy

– na ręce p. Krystyny Mordasiewicz i p. Doroty Fiedor  RR przekazała po 100 zł na nagrody dla dzieci za uczestnictwo w konkursach związanych z rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę

– na ręce p. Ireny Hryckiewicz RR przekazała 200 zł na nagrody dla klasy za udział w zbiórce „ Góry grosza”

– na ręce p. Sabiny Liskowicz RR przekazała 200 zł na nagrody dla dzieci za udział w konkursie recytatorskim „ Wiosna w poezji”

Kwotę ponad 1800 zł RR przeznaczyła  m.in. na:

– zakup papieru ksero dla wszystkich klas

– zakup cukierków dla dzieci przy okazji obchodów rocznicy niepodległości

– zakup prezentów i słodyczy dla wszystkich dzieci i pracowników szkoły z okazji Mikołajek

– przygotowanie słodkiego poczęstunku i kwiaty dla wszystkich pracowników szkoły z okazji     Dnia Edukacji Narodowej.

Zabawa Karnawałowo-Walentynkowa dla dorosłych

Śladem poprzednich lat, również i w tym roku, Rada Rodziców zorganizowała Zabawę Karnawałowo-Walentynkową dla mieszkańców Jegłownika. O muzyczne szaleństwo oraz konkursy i zabawy taneczne zadbał  p. Krzysztof Fiedor, któremu bardzo dziękujemy, że kolejny raz charytatywnie poprowadził naszą imprezę.

Wszystkie pieniążki zebrane z zabawy zasiliły konto RR i będą służyły realizacji różnych inicjatyw podejmowanych przez rodziców na rzecz dzieci w szkole.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy bawiąc się razem z nami, jednocześnie  wspierają naszą Radę Rodziców i zapraszamy na skrót fotograficzny.

Życzenia  świąteczne  do zamieszczenia na zakładce RR

rok szkolny 2018/19

***************************************

Prezydium Rady Rodziców na rok szkolny 2018/2019

Przewodnicząca – Ewelina Fiedor

Zastępca i pełniąca obowiązki skarbnika – Monika Bagatela

Sekretarz – Magdalena Gagat

Członek – Dorota Grabowska

 

W roku szkolnym 2018/2019 utrzymana została wysokość składki rocznej na Radę Rodziców – na jedno dziecko jest to 5 zł za miesiąc (czyli 50 zł rocznie) oraz 3 zł na każde dziecko, gdy do szkoły uczęszcza rodzeństwo (30 zł rocznie).

Liczymy na państwa zrozumienie i wsparcie finansowe, abyśmy mogli realizować nasze zamierzenia i cele dotyczące życia szkolnego naszych dzieci.

Wpłat można dokonywać do skarbnika, wychowawców klas lub na konto:

Bank Pekao S.A I O. w Elblągu ul. Hetmańska 3

nr konta 42 1240 1226 1111 0010 2782 7757

z dopiskiem, którego ucznia i z której klasy wpłata dotyczy.

 *********************************************

Mikołajkowy galimatias w krainie lodu

            6 grudnia Śnieżynki z Rady Rodziców zamieniły szkolny hol w krainę lodu, do której

przybył  wyczekiwany od roku gość- Święty Mikołaj. Pomimo lodowej aury było ciepło

                    i przytulnie a na dodatek biało-czerwono, gdyż cała społeczność obdarowana została

mikołajkowymi czapeczkami.

Jak przystało na Mikołajkowy galimatias było wszystko:

odrobina wzruszeń, niespodzianek, śmiechu, zabawa w bitwę na kulki,

wspólne zdjęcia a na koniec oczywiście prezenty.

W tym roku Rada Rodziców podarowała wszystkim świąteczne zestawy

– bombki na choinkowych stojakach i słodycze.

Po całym dniu Mikołaj (pewnie z racji wieku) był wyczerpany ale bardzo szczęśliwy

i obiecał ze Śnieżynkami, że jak wszyscy będą grzeczni

to z chęcią odwiedzi nas za rok. A więc do przyszłego roku… Mikołaju…

SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC 19

Andrzejkowy zawrót głowy, czyli jeśli nie wróżby to co?

             30 listopada od rana na szkolnym holu zrobiło się mroczno, a to dlatego, że właśnie to miejsce wybrały sobie czarownice na swój coroczny andrzejkowy sabat. Zaproszenie na udział w andrzejkowych zabawach dostały wszystkie dzieci od przedszkola aż po klasę VIII. Była nauka tańca z miotłami dla najmłodszych, wygibasy po pajęczej sieci, zbijanie dyniami kręgli – duszków, szukanie „skarbów” w czarownicowych miksturach oraz losy z pajęczego gniazda. Na koniec wszystkie dzieci dostały poczęstunek przygotowany przez pracowite mamy , którym bardzo dziękujemy za tak wielkie zaangażowanie. Było, jak na andrzejki przystało, magicznie ale i słodko… .

Kolejny zlot czarownic już za rok…

DSC01179DSC011811 (16)1 (15)1 (14)1 (13)1 (12)1 (11)1 (10)1 (9)1 (8)1 (7)1 (3)1 (2)DSC01183DSC01210
DSC01233DSC01246
Słodka biało-czerwona niespodzianka od Rady Rodzicówz okazji 100- letniej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

Rada Rodziców ufundowała dla dzieci biorących udział w konkursach związanych z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę  biało- czerwony słodki prezent oraz współfinansowała nagrody rzeczowe wręczone na apelu szkolnym. My rodzice gratulujemy wszystkim dzieciom pomysłów i jesteśmy dumni z Waszego zaangażowania.

Bez nazwy

 ***************************************

W miesiącu listopadzie Rada Rodziców

ufundowała i przekazała dla każdej klasy po dwie ryzy papieru do kserowania.

******************************************

 Dzień Edukacji Narodowej

 

W tym wyjątkowym dniu – Dniu Edukacji Narodowej –  rodzice  składają Pani Dyrektor, całemu gronu Pedagogicznemu oraz wszystkim pracownikom naszej szkoły życzenia wszelkiej pomyślności, satysfakcji i uznania  oraz aby wśród wielu obowiązków dnia codziennego znalazło się miejsce na radość z efektów Waszej pracy.
Dla nas rodziców nauczyciel to ktoś wyjątkowy. To ktoś kto nie tylko potrafi swoją pomysłowością, dobrocią i dociekliwością zachęcić dzieci i młodzież do myślenia, poznawania i odkrywania rzeczy nowych, do zgłębiania tajników wiedzy, ale przede wszystkim to osoba, która pomaga nam rodzicom kształtować osobowość naszych dzieci.
Dlatego życzymy Wam, abyście w oczach Waszych wychowanków i nas rodziców każdego dnia odnaleźć mogli wdzięczność za wasz codzienny trud i zaangażowanie, abyście byli Tymi, których mądrość, wrażliwość i zrozumienie pozostaną w pamięci na długie lata.
W tym dniu przekazujemy  na ręce Pani Dyrektor bukiet kwiatów a wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły ofiarujemy bukiet róż  i słodki poczęstunek, jako symbol  pamięci i wdzięczności.
Przewodnicząca Rady Rodziców Ewelina Fiedor

********************

Również w tym dniu Rada Rodziców wręczając bukiet róż pani Wandzie Dębek gorąco podziękowała za wszystkie lata spędzone w naszej szkole w roli nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej i życzyła, aby z chwilą zakończenia pracy zawodowej miała przede wszystkim czas na odpoczynek oraz realizację swoich marzeń i planów osobistych.

DSC01069DSC01068