Luty, 2019

now browsing by month

 

Dobrze Cie widzieć !

„Dobrze cię widzieć” – to hasło kampanii społecznej, której celem jest ochrona dzieci przed wypadkami na drogach. Ideą jest zwiększenie świadomości społecznej związanej z zagrożeniami w ruchu drogowym i realne przeciwdziałanie wypadkom. W ramach kampanii wszyscy uczniowie otrzymali odblaskowe kamizelki bezpieczeństwa.

Akcja jest współfinansowana jest przez Fundusz Sprawiedliwość .


Bal karnawałowy

W piątek 22 lutego dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas I- III uczestniczyły w długo oczekiwanej zabawie karnawałowej . Wszyscy chętnie bawili się w karnawałowych przebraniach przy znanych dziecięcych przebojach . W przerwach między kolejnymi zabawami dzieci miały czas na słodki poczęstunek. Nie mogło zabraknąć też konkursów i słodkości ufundowanych przez Szkolna Kasę Oszczędności .

Karnawałowe tańce , pląsy przy odpowiedniej oprawie muzycznej przygotowała p. E. Boggero.

Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu

Dnia 15 lutego przedszkolaki zaprosili swoje kochane babcie i dziadków z okazji Dnia Babci i Dziadka .

Dzieci przygotowały specjalny dla nich program artystyczny, recytowały wiersze, śpiewały piosenki . W przygotowanych programach artystycznych wnuczęta wyraziły swoją miłość i wdzięczność do ukochanych osób. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem . Niejednej babci i dziadkowi zakręciła się łza w oku. Po występach nie mogło zabraknąć słodkiego poczęstunku.

Walentynki w bibliotece

W tym roku Walentynki były obchodzone w bibliotece szkolnej pod hasłem ” Zakochane pary w literaturze”.

Każdy, kto odwiedził bibliotekę mógł wpisać na czerwonym serduszku imiona zakochanych par ze znanych sobie książek i przykleić w ogromnym sercu. Imiona nie mogły się powtarzać.

Mistrzem okazał się Dawid Jurkiewicz z kl. 8. Na wszystkich chętnych czekały słodkie upominki.

Zabawę przygotowała pani Gabriela Wojciechowska .

„Wszystkie Kolory Świata”

Po raz trzeci bierzemy udział w projekcie edukacyjno – pomocowym organizacji humanitarnej UNICEF

  ” Wszystkie Kolory Świata”

Ponad 90 ręcznie szytych lalek czeka na swoich opiekunów .

Każdy może wybrać laleczkę, zaopiekować się nią, a jednocześnie uratować życie dziecka przekazując na ten cel darowiznę.

Sprzedaż lalek trwa na górnym korytarzu .

Cena minimalna lalki wynosi 15 zł.

Dzięki darowiznom zakupione zostają szczepionki ratujące dzieci w w Sierra Leona, Czadzie, Sudanie Południowym i Angoli . Dotychczas , dzięki zaangażowaniu szkół i przedszkoli zaszczepionych zostało setek tysięcy dzieci .

Zachęcamy do włączenia się w ogólnoświatową pomoc !

koordynatorzy : E. Boggero K. Dziura