Marzec, 2016

now browsing by month

 

Wielkanoc w szkole

Dnia 23 marca , tuż przed Wielkanocą  uczniowie klasy pierwszej i klas starszych

przygotowali świąteczne przedstawienie pod kierunkiem p. Jadwigi Królik i Katarzyny Dziura .

Młodzi artyści przypomnieli  tradycje wielkanocne oraz wystawili krótką bajeczkę o pisankach .

Nie zabrakło radosnych świątecznych piosenek i tradycyjnego śmigusa – dyngusa .

DSC05586DSC05585DSC05600DSC05601DSC05599DSC05587DSC05579DSC05607DSC05606DSC05602DSC05604DSC05594DSC05595DSC05596DSC05597

Na zakończenie apelu pani dyrektor Ewa Okinczyc  złożyła życzenia

  a pani Emilia Boggero  podsumowała wielkanocny konkurs plastyczny

” Projekt pisanki z motywem SKO” .

Szczegóły : na blogu szkolnym –  kliknij : TUTAJ

DSC05610

eggs-1277211_960_720

zzdj

Podziękowaliśmy

Dnia 21 marca  pożegnaliśmy   się z panem Bartoszem Drewkiem , który

  w zastępstwie  od  roku prowadził zajęcia  wychowania fizycznego i był  wychowawcą klasy czwartej .

Podczas apelu nie zabrakło podziękowań od  pracowników  szkoły , uczniów , rodziców .

Panu Bartoszowi bardzo dziękujemy za wspólnie spędzone chwile
i życzymy  wielu sukcesów i radości w życiu .

DSC05557DSC05554DSC05555DSC05558DSC05559DSC05560   DSC05561  DSC05563  DSC05565

Tydzień matematyki

Z okazji Światowego Dnia Matematyki ( przypadał w sobotę   12 marca)

zostały zorganizowane w dniach  15 – 17 marca  konkursy i turnieje matematyczne ,

w których uczestniczyli  uczniowie klas I- VI .

Celem ” Tygodnia Matematyki ” było  rozbudzenie wśród uczniów zainteresowań matematyką

oraz pokazanie, że ta dziedzina wiedzy  może być ciekawa i przyjemna.

Szkolne turnieje i konkursy opracowała pani Emilia Boggero .

  Nagrody i dyplomy ufundowane   przez Szkolną Kasę Oszczędności

wręczała podczas apelu ( 21 marca) pani dyrektor  Ewa Okinczyc i opiekun SKO p. E. Boggero .

img

w I Wiosennym Turnieju Matematycznym  klas pierwszych zajęli :

I miejsce – Maciej Sarnowski kl. Ib

II miejsce – Karol Rojek kl. Ib

III miejsce – Szymon Bednarski – Ia , Wojciech Wyrostek – Ia i Wiktoria Furtak- Ia

przebieg konkursu :

  klik

img

W II Szkolnym Konkursie Matematycznym ” Mały ekonomista”

w klasie II zajęli :

I miejsce – Kinga Rabęda

II miejsce – Radosław Malec

III miejsce – Jakub Kraszewski

img

w klasie III zajęli :

I miejsce – Bartosz Bychawski

II miejsce – Martyna Sarnowska

III miejsce – Samuel Saryk

Przebieg konkursu : klik

img

w I Szkolnym Turnieju Gier Matematycznych SKO

tytuł ” Mistrza szybkiego liczenia” zdobyli:

Krystian Rabęda – kl.IV , Gabriela Ocipka – kl. V, Agnieszka Cier -kl.VI

tytuł ” Wicemistrza szybkiego liczenia ” zdobyli :

Kacper Oleśkiewicz – kl. IV , Adrianna Szymko- kl.V,

Klaudia Górecka i Alicja Arapinowicz z kl. VI

przebieg konkursu : klik

Wszystkim Gratulujemy !

img

W czwartek , 17  marca

 spora gromadka sympatyków matematyki z klas II-VI  uczestniczyła

w Międzynarodowym Konkursie  ” Kangur Matematyczny „.

Koordynowała przebieg konkursu pani Anna Krupska .

Wyniki będą znane w późniejszym terminie .

*************************

Dnia 23 marca  podczas wielkanocnego apelu została wręczona nagroda i dyplom

DSC05608

Bartoszowi Bychawskiemu z kl. III

  za dobry wynik w  ogólnopolskim Internetowym Konkursie Matematycznym

” Maks Matematyczny „.

Bartek zajął 5. miejsce w województwie .

Gratulujemy  !

Warsztaty wielkanocne

Dnia 15 marca uczniowie z klasy O, I a, I b i III uczestniczyli w wielkanocnych  warsztatach kulinarnych .

Uczyli się wyrabiać  tradycyjne mazurki wielkanocne , malować pisanki .

Poznali legendy związane z Żuławami i słuchali różnych przyśpiewek .

Zajęcia prowadził pan Krzysztof Jaworski , który

na co dzień pracuje w Żuławskim Parku Historycznym   w Nowym Dworze Gdańskim .

Natomiast 16 marca drugoklasiści pod okiem pani Anity Maszkowskiej

piekli i dekorowali  wielkanocne babeczki .

Oto fotogaleria z zajęć :

DSC05362DSC05366DSC05376DSC05380DSC05381DSC05386DSC05388DSC05390

DSC05392DSC05395DSC05396DSC05397DSC05398DSC05399DSC05402DSC05403DSC05404DSC05405DSC05407DSC05408

 DSC05455 DSC05456 DSC05457 DSC05458  DSC05460 DSC05461 DSC05462 DSC05463 DSC05464 DSC05465 DSC05466 DSC05467 DSC05468 DSC05469  DSC05471 DSC05472 DSC05473 DSC05474 DSC05475 DSC05476 DSC05477 DSC05478 DSC05479 DSC05480

Uczestnicy konkursów powiatowych i ogólnopolskich

W sobotę , dnia 27 lutego  uczniowie   klasy trzeciej :

  Bartosz Bychawski , Martyna Sarnowska , Wiktoria Śliwińska

wzięli  udział  w Powiatowym Konkursie Matematycznym trzecioklasistów  ” Mrówa ” , 

organizowanym  w Szkole Podstawowej  nr 25 w Elblągu .

Uczniowie rywalizowali z dwunastoma  drużynami , głównie z elbląskich szkół ,

w konkurencjach drużynowych i indywidualnych  .

Zmierzyli się z zadaniami matematycznymi o różnym stopniu trudności.

Pomimo , że nie udało im się zająć  miejsca na podium , godnie reprezentowali szkołę  .

 Wszyscy otrzymali upominki ,  a udział w konkursie dostarczył im wiele   ciekawych wrażeń

i wzbogacił o nowe doświadczenia. Uczniom towarzyszyła wychowawczyni –  pani Emilia Boggero .

DSC05083DSC05088DSC05091DSC05104DSC05107DSC05114DSC05116

 Dnia 4 marca w Szkole Podstawowej  nr 16 w Elblągu odbył się

międzyszkolny konkurs polonistyczny  ” Liga Młodych Humanistów”

Uczestniczyli w nim uczniowie z elbląskich szkół i z powiatu elbląskiego ( po 2 osoby z każdej strony).

Uczniowie zostali wyłonieni w eliminacjach szkolnych .

Celem konkursu jest pogłębianie zainteresowań humanistycznych wśród uczniów

oraz promowanie sukcesów uczniów zdolnych . Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy szóstej :

Agnieszka Cier i Alicja Arapinowicz , przygotowane  przez panią Krystynę Mordasiewicz .

DSC05177 DSC05178 DSC05179 DSC05180

Dnia 18 marca w Szkole Podstawowej nr 16 w Elblągu uczennicom :  Alicji i Agnieszce 

zostały uroczyście wręczone

WYRÓŻNIENIA

pizap.com14586747489951 pizap.com14586748910991

DSC05531DSC05533DSC05532

GRATULUJEMY !

****************************************

W dniach 4-6 marca w Koninie odbyły się eliminacje do ostatniego etapu

Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie.

Jest to najstarszy i najbardziej prestiżowy festiwal tego typu w Polsce, gdzie

swoje pierwsze kroki na scenie stawiały takie gwiazdy jak Mietek Szcześniak, czy Natalia Kukulska.

 Uczennica naszej szkoły, pierwszoklasistka –  Nikola Fiedor stanęła do konkursu z najzdolniejszymi,

młodymi wokalistami w Polsce.  I udało się!

  Nikola otrzymała nominację do Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Tańca.

nik1nik2 nik3 nik5

GRATULUJEMY !

Uroczysty Dzień Kobiet

Dnia 8 marca chłopcy z klas IV- VI   przygotowali   w szkole wspaniałą niespodziankę

z okazji Dnia Kobiet .

Odświętna dekoracja, występ pełen humoru  , słodkie upominki

umiliły święto wszystkim paniom i dziewczętom .

Uroczysty apel przygotował Samorząd Uczniowski pod okiem pani Katarzyny Dziura .

We wszystkich klasach chłopcy przygotowali swoim koleżankom

i paniom miłe niespodzianki .

Na świetlicy szkolnej otworzona została  galeria z portretami pań pracujących w szkole .

Oto fotorelacja  :

DSC05207DSC05211DSC05209DSC05215DSC05213DSC05216DSC05217DSC05218DSC05219DSC05220DSC05221DSC05222DSC05224DSC05225DSC05228DSC05234DSC05235DSC05237DSC05238DSC05241DSC05246DSC05253DSC05254DSC05257DSC05260DSC05261DSC05263DSC05264DSC05265DSC05266DSC05267DSC05271DSC05272DSC05192DSC05191DSC05201DSC05312DSC05306