Uncategorized

now browsing by category

 

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/19

Dnia 19 czerwca na boisku szkolnym odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/19 . Podczas szkolnej uroczystości wyróżnieni zostali uczniowie, którzy uzyskali najwyższe wyniki w nauce i w zachowaniu. Ważną częścią tej uroczystości było wręczenie świadectw i nagród tegorocznym absolwentom naszej szkoły oraz oraz złożenie na ręce przybyłych do szkoły rodziców listów gratulacyjnych i podziękowań. Po zakończeniu części oficjalnej nie zabrakło miejsca na krótki występ uczniów klasy ósmej oraz podziękowania i pożegnania przygotowane przez młodszych kolegów z klasy siódmej .

Tego dnia cała społeczność szkolna pożegnała panią Marię Wiśniewską , która odeszła na zasłużoną emeryturę .

Na zakończenie pani dyrektor oraz zaproszeni gości życzyli wszystkim beztroskich , pełnych wrażeń i bezpiecznych wakacji.

Ostatni dzień nauki

Dnia 18 czerwca odbył się apel z okazji Dnia Muzyki przygotowany przez panią Dorotę Fiedor. Mogliśmy obejrzeć prezentację występu Nikoli Fiedor, Ani Gautadottir i Mai Rzepieli podczas Finału Konkursu Piosenki Dziecięcej w Koninie .

Tego dnia nastąpiło także podsumowanie różnych konkursów . Ważny temat poruszył Bartosz Bychawski , który przygotował prezentację dotyczącą przestrzegania zasad bezpieczeństwa podczas wakacji .

Pani Anna Krupska wręczyła nagrody w międzynarodowym konkursie matematycznym „Kangur Matematyczny”. Nagrodzone zostały Anna Gautadottir z kl. IV , Karolina Fiedor z kl. VII i Martyna Sarnowska z kl. VI.

Pani Emilia Boggero wręczyła dyplomy i nagrody swoim wychowankom , którzy wzięli udział w 3-letnim projekcie innowacyjnym z edukacji finansowej ” Myślę , decyduję , działam – finanse dla najmłodszych” . Michał Komorowski, Wiktor Czech i Sonja Gautadottir otrzymali nagrody jako finaliści ogólnopolskiego konkursu organizowanego w ramach tego projektu.

Pani Emilia wręczyła także dyplomy ” Mistrzom Oszczędzania” – uczniom, którzy systematycznie przez cały rok oszczędzali w SKO. W tym konkursie wyróżnił się Maciej Rabażynki z kl. I Szymon Bednarski z kl. IV oraz dzieci z klas 0-III.

Pani Irena Hryckiewicz podsumowała wyniki zbiórki surowców wtórnych . Szkoła otrzymała w nagrodę za zbiórkę czek od ZUO w wysokości 400 zł , dzięki której zostały zakupione upominki dla najbardziej zaangażowanych w zbiórkę uczniów. Najwięcej nakrętek przyniósł Igor Wojciechowski z kl. VI a baterii Kacper Abrusiewicz z kl. III.

Pani Katarzyna Dziura podsumowała konkurs wiedzy religijnej o Kardynale Stanisławie Wyszyńskim .

Na zakończenie wszyscy podziwiali występy artystyczne wykonane przez chętnych uczniów.

Wycieczka do Włoch

Naszą podróż po słonecznych Włoszech rozpoczęliśmy od zwiedzania Wenecji – miasta położonego na północy kraju , leżącego na ponad 100 wyspach połączonych ze sobą licznymi mostami. Spacerowaliśmy wąskimi uliczkami , podziwiając najbardziej znane miejsca tj : pałac Dożów, plac św. Marka , bazylikę św. Marka most Rialto , przystań gondolierów. Wizytę zakończyliśmy rejsem po Kanale Grande.

Kolejny dzień spędziliśmy w parku rozrywki – Mirabilandii , w którym czekały na nas rozmaite atrakcje : największy w Europie dom strachów, ciekawie zaaranżowane roller coastery – Buffalo Bill Rodeo i Poszukiwaczy Złota, największe we Włoszech wieże wolnego spadku czy wodną przejażdżkę El Dorado Falls , 60-metrowy Divertical jest największych water coasterem na świecie , Katun – najdłuższy odwrócony roller coaster w Europie umieszczony przy świątyni Majów, kolejka górska Master Thai w stylizacji tajskiej czy tor raftingowy Rio Bravo.

Trzeci dzień spędziliśmy nad Morzem Adriatyckim w miejscowości Igea Marina , w której znajdował się nasz hotel. Zabawom w ciepłej , czystej wodzie nie było końca. Wieczorem spacerowaliśmy po urokliwym miasteczku zajadając pizzę i lody.

Następnego dnia zwiedziliśmy maleńkie państewko – San Marino , położone na szczycie i u podnóża góry Titano , w którym zachowały się średniowieczne mury, fortyfikacje, place, kościoły. Spacerując urokliwymi uliczkami robiliśmy zakupy w perfumerii, sklepie z militariami , wyrobami cukierniczymi i skórzanymi. Zajrzeliśmy do muzeum tortur i wampirów.

Po południu przejechaliśmy do Asyżu – miasta św. Franciszka , w którym czas się zatrzymał od starożytności. Odwiedziliśmy Bazylikę św. Franciszka i grób świętego. Spacerując uliczkami miasta poznaliśmy jego historię. Był czas na odpoczynek i najlepsze na świecie włoskie lody, które zajadaliśmy ze smakiem w każdym odwiedzanym miejscu .

Ostatnim miastem naszej podróży po Włoszech był Rzym , po którym poruszaliśmy się pieszo oraz metrem. Nie przeraził nas widok długiej kolejki do Bazyliki św. Piotra w Watykanie. Podziwiając jej bogate , ogromne wnętrza mogliśmy zobaczyć m.in. najsłynniejsza rzeźbę – „Pietę” Michała Anioła oraz grób św. Jana Pawła II.

Spacerując po Rzymie , miasta siedmiu wzgórz i pokonując prawie 14 km odwiedziliśmy najsłynniejsze miejsca i najważniejsze zabytki Wiecznego Miasta : Castel Sant’ Angelo ( Zamek św. Anioła ) , wzgórze Kapitol , najsłynniejszą Fontannę di Trevi, Panteon – jedną z najważniejszych budowli Starożytnego Rzymu, Piazza Navona z Fontana dei Quattro Fiume ( fontanna czterech rzek) i kościołem Św. Agnieszki , Koloseum – miejsce walk gladiatorów i rzymskich igrzysk, ruiny czasów Cesarstwa Rzymskiego – Forum Romanum z jego Łukiem Tytusa, Bazyliką Maksencjusza i Konstantyna, ruinami Świątyni Saturna i domem Westalek.

Naszym przewodnikiem po Włoszech był pan Tomasz Wesołowski , którego opowieści mogliśmy długo słuchać a opiekunami panie : Urszula Cieślińska ( kierownik wycieczki) , Emilia Boggero , Anita Stecyk i Monika Śmiech , które opiekowały się 51 osobową grupą dzieci i młodzieży z Zespołu Szkół w Jegłowniku i Gronowie Elbląskim .

Dzień Dziecka

Dnia 30 maja Rada Rodziców zorganizowała w szkole zabawę taneczną dla wszystkich dzieci z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka. Wszyscy bawili się przy rytmach muzyki zaproszonego DJ-a . Oprócz tańców nie mogło zabraknąć słodkich upominków … lodów, waty cukrowej i innych słodkości.

Rodzicom dziękujemy za super zabawę !

XII Festiwal Piosenki Religijnej w Kmiecinie

Dnia 19 maja odbył się w Kmiecinie XII Festiwal Piosenki Religijnej . W festiwalu uczestniczyły osoby w różnych kategoriach wiekowych z województwa warmińsko- mazurskiego. Z naszej szkoły udział wzięła w konkursie uczennica klasy IV Nikola Fiedor , która w kategorii wiekowej do lat 18 zajęła I miejsce.

Gratulujemy sukcesu !

Warsztaty robienia palm wielkanocnych

W piątkowe popołudnie w świetlicy wiejskiej w Jegłowniku odbyły się warsztaty robienia palm wielkanocnych . Celem zajęć było kultywowanie wśród dzieci zwyczajów i tradycji świątecznych . Zajęcia prowadziły panie Katarzyna Dziura, Emilia Boggero i Elżbieta Kacperska z pomocą rodziców p. Jolanty Abrusiewicz i Małgorzaty Hełminiak .

Dzieci uczyły się robić kwiaty z bibuły i tworzyć krok po kroku palmy z wykorzystaniem naturalnych elementów.

W Niedzielę Palmową uczniowie klasy IV i VII wzięli udział w procesji z gigantyczną ,wcześniej przygotowaną przez nich palmą wielkanocną pod kierunkiem Pani Doroty Fiedor. Cieszę się, że uczestnictwo  w tejże uroczystości stało się już naszą tradycją. Dzieci i młodzież chętnie biorą udział w przygotowaniach palmy oraz w jej niesieniu podczas Mszy Świętej- mówi inicjatorka.

” Łakocie Jasia i Małgosi”

Spektakl „Łakocie Jasia i Małgosi” obejrzały w świetlicy wiejskiej dzieci z klas 0-III . Adaptacja znanej baśni przedstawiona została w charakterze nieco profilaktycznym . Bohaterowie przedstawienia przypomnieli dzieciom o zasadach zdrowego odżywiania oraz o bezpiecznym zachowaniu się w kontakcie z obcymi. Przedstawienie było również okazją do utrwalenia wiadomości przyrodniczych oraz zrozumienia sensu wartości takich jak dobro, przyjaźń czy współpraca.

Międzynarodowy Dzień Teatru

„Teatr jak ogień – olśniewa i oświeca…”

W związku z obchodami MIĘDZYNARODOWEGO DNIA TEATRU  grupa wokalno-teatralna „Co nam w duszy gra…” wraz           z opiekunem  Panią Dorotą Fiedor przygotowała przedstawienie. Członkowie grupy zaprezentowali teatr kukiełkowy „Bajka o koźlątkach  i złym wilku” oraz „Kaczkę Dziwaczkę”. Z wizytą przybył do nas klown, w którego rolę wcieliła się sama Pani instruktor. Śmiechu było co niemiara ! Spotkanie zakończył śpiew i taniec młodych aktorek. Grupa od wielu lat bawi publiczność w różnym wieku, wychodzi do społeczeństwa kultywując tradycje i obyczaje, chociażby coroczne kolędowanie dla mieszkańców wsi.

„Pięknie jest móc dać komuś chwilę radości, a więc robimy co nam w duszy gra i dajemy siebie innym…” -wypowiedź jednego z członków grupy.

 Korzystając z okazji teatrzyk „Co nam w duszy gra…” życzy wszystkim twórcom  i miłośnikom teatru wielu nowych pomysłów, wytrwałości w trudnej pracy oraz owocnych spektakli.  Pani Dorota życzy swoim młodym aktorom podziwu oraz  uznania publiczności, bo to dla wszystkich  największa nagroda .


Oto fotorelacja z kolędowania w styczniu

Zajęcia w ramach doradztwa zawodowego

W połowie marca uczniowie klasy VII i VIII pod opieką p. Doroty Fiedor i Jadwigi Królik odbyli wizytę w Zespole Szkół Technicznych i Ekonomicznych w Pasłęku. Wycieczka organizowana była w ramach doradztwa zawodowego.
Uczniowie zapoznani zostali z charakterystyką wybranego zawodu oraz zdobywaniem dodatkowych kwalifikacji takich jak: prawo jazdy kategorii T i B, kursy operatora kombajnów, kursy operatora opryskiwaczy, wózków widłowych. Uczniowie różnych kierunków kształcenia prezentowali możliwości wyjazdów na zagraniczne staże i praktyki. Rozmawiali o otwartości szkoły na różne nowinki technologiczne związane z prowadzonymi kierunkami kształcenia, możliwościami udziału w targach oraz imprezach związanych z kształceniem w zawodzie

Po wizycie w szkole wykorzystali wolny czas na dużym placu zabaw.

Bezpieczeństwo na wsi

Uczniowie Kacper, Nikola i Amelka Abrusiewicz reprezentują szkołę w IX Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje a dziecko obserwuje” organizowanym przez KRUS. Ich prace zostały wysłane do olsztyńskiego oddziału .Wyniki konkursu będą znane w czerwcu .

Życzymy Wam powodzenia w konkursie i trzymamy mocno kciuki !