Uncategorized

now browsing by category

 

Spotkaliśmy śpiącą królewnę

W czwartkowy ranek , 19 września dzieci z klas 0-III miały okazję obejrzeć i jednocześnie aktywnie uczestniczyć w inscenizacji baśni „Śpiąca królewna” wystawionej w świetlicy wiejskiej. Fabuła baśni była bardzo dobrze znana młodej publiczności . Bliski kontakt z artystami bardzo zainteresował dzieci wystawioną sztuką .

Spotkanie z panem Poetą

W środę 18 września odbyły się warsztaty literackie dzieci z klas I-III z panem Poetą , autorem książek dla najmłodszych. Aktywnemu słuchaniu poetyckich utworów towarzyszyły pacynki – bohaterowie książek. Pan Poeta przygotował wiele kreatywnych zabaw dla dzieci , które sprawiły, że nikt się nie nudził. Po wysłuchaniu bajki ” Kaczka, co przebrała miarkę” wszyscy poznali kaczą garderobę. Nakarmili warzywami i owocami ” Kurę , co tyła na diecie”a po wysłuchaniu bajki o ” Pawiu , co ogon miał z przyjaźni” zrobili wspólnie falę przyjaźni z balonów.

Bezpieczna droga do szkoły

 Na początku każdego roku szkolnego dzieci klas pierwszych poznają drogę do szkoły wraz ze znakami drogowymi i zasadami, które uczą , jak należy zachowywać się w pobliżu ulic.

W ramach edukacji o bezpieczeństwie zaproszeni zostali policjanci , którzy   przedstawili zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły , pokazali niektóre znaki drogowe. Zademonstrowali , w jaki sposób należy bezpiecznie przechodzić przez przejście dla pieszych. Przypomnieli również o konieczności noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze. Największym zainteresowaniem cieszył się wśród dzieci radiowóz policyjny oraz demonstracja wszystkich znajdujących się w nim urządzeń.

Na zakończenie zajęć wszystkie dzieci otrzymały różne odblaski i broszurki o ruchu drogowym ufundowane przez SKO.

Pogadanki na temat przestrzegania zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowych zostały przeprowadzone przez policjantów we wszystkich klasach młodszych.


Występ na dożynkach gminnych

W sobotę 7 września dziewczęta z zespołu wokalno- tanecznego” Co nam w duszy gra …” oraz Nikola Fiedor reprezentowały naszą szkołę na dożynkach gminnych w Gronowie Elbląskim .

Występy zostały przygotowany przez p. Dorotę Fiedor.

Nikola finalistką ” Szansy na sukces” !

Nikola Fiedor została finalistką pierwszego odcinka nowego sezonu programu ” Szansy na sukces ” !

Siedmioro dzieci starało się o awans do finału, gdzie główną nagrodą jest wyjazd na Eurowizję Junior. Profesjonalnie wykonana przez Nikolę piosenka ” Od rana mam dobry humor” zachwyciła Majkę Jeżowską .

W każdym z trzech odcinków wyłoniona zostanie osoba, która zawalczy w finałowym, czwartym odcinku o możliwość reprezentowania Polski na Eurowizji Junior.

W poniedziałek 9 września mogliśmy podziwiać jej występ w rannym programie” Pytanie na śniadanie” .

Nikola , gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki za kolejny etap !

Nikola Fiodor
Szansa na Sukces

http://pytanienasniadanie.tvp.pl/44310591/nikola-fiedor-od-rana-mam-dobry-humor

Inauguracja roku szkolnego 2019/20

Dnia 2 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2019/20. Pani dyrektor Ewa Okinczyc powitała wszystkich uczniów , szczególnie pierwszoklasistów , nauczycieli oraz rodziców. Podczas uroczystości nie zapomniano o tragicznym dniu w historii świata, 1 września 1939 roku. Głos zabrała pani Dorota Fiedor , która nawiązała do historycznych wydarzeń, jakie miały miejsce 80 lat temu na Westerplatte. Pamięć wszystkich ofiar uczczono minutą ciszy. Z organizacją roku szkolnego zapoznała wszystkich zebranych pani wicedyrektor Anna Krupska.

Uśmiechnięte buzie większości uczniów mogły świadczyć o tym, że choć wakacje już się skończyły, to wielu z nich z niecierpliwością oczekiwało na rozpoczęcie zajęć szkolnych, na spotkanie ze swoimi rówieśnikami i nauczycielami.

Informacja o dowozach w roku szkolnym 2019/20

KURS I

645 Szopy

655 Wikrowo

700 Wiktorowo

710 Kopanka II 

720 Jegłownik

KURS II

7.20 Jegłownik

7.30 Kopanka Pierwsza

7.35 Błotnica

7.40 Nogat

7.45 Jegłownik


Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/19

Dnia 19 czerwca na boisku szkolnym odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/19 . Podczas szkolnej uroczystości wyróżnieni zostali uczniowie, którzy uzyskali najwyższe wyniki w nauce i w zachowaniu. Ważną częścią tej uroczystości było wręczenie świadectw i nagród tegorocznym absolwentom naszej szkoły oraz oraz złożenie na ręce przybyłych do szkoły rodziców listów gratulacyjnych i podziękowań. Po zakończeniu części oficjalnej nie zabrakło miejsca na krótki występ uczniów klasy ósmej oraz podziękowania i pożegnania przygotowane przez młodszych kolegów z klasy siódmej .

Tego dnia cała społeczność szkolna pożegnała panią Marię Wiśniewską , która odeszła na zasłużoną emeryturę .

Na zakończenie pani dyrektor oraz zaproszeni gości życzyli wszystkim beztroskich , pełnych wrażeń i bezpiecznych wakacji.

Ostatni dzień nauki

Dnia 18 czerwca odbył się apel z okazji Dnia Muzyki przygotowany przez panią Dorotę Fiedor. Mogliśmy obejrzeć prezentację występu Nikoli Fiedor, Ani Gautadottir i Mai Rzepieli podczas Finału Konkursu Piosenki Dziecięcej w Koninie .

Tego dnia nastąpiło także podsumowanie różnych konkursów . Ważny temat poruszył Bartosz Bychawski , który przygotował prezentację dotyczącą przestrzegania zasad bezpieczeństwa podczas wakacji .

Pani Anna Krupska wręczyła nagrody w międzynarodowym konkursie matematycznym „Kangur Matematyczny”. Nagrodzone zostały Anna Gautadottir z kl. IV , Karolina Fiedor z kl. VII i Martyna Sarnowska z kl. VI.

Pani Emilia Boggero wręczyła dyplomy i nagrody swoim wychowankom , którzy wzięli udział w 3-letnim projekcie innowacyjnym z edukacji finansowej ” Myślę , decyduję , działam – finanse dla najmłodszych” . Michał Komorowski, Wiktor Czech i Sonja Gautadottir otrzymali nagrody jako finaliści ogólnopolskiego konkursu organizowanego w ramach tego projektu.

Pani Emilia wręczyła także dyplomy ” Mistrzom Oszczędzania” – uczniom, którzy systematycznie przez cały rok oszczędzali w SKO. W tym konkursie wyróżnił się Maciej Rabażynki z kl. I Szymon Bednarski z kl. IV oraz dzieci z klas 0-III.

Pani Irena Hryckiewicz podsumowała wyniki zbiórki surowców wtórnych . Szkoła otrzymała w nagrodę za zbiórkę czek od ZUO w wysokości 400 zł , dzięki której zostały zakupione upominki dla najbardziej zaangażowanych w zbiórkę uczniów. Najwięcej nakrętek przyniósł Igor Wojciechowski z kl. VI a baterii Kacper Abrusiewicz z kl. III.

Pani Katarzyna Dziura podsumowała konkurs wiedzy religijnej o Kardynale Stanisławie Wyszyńskim .

Na zakończenie wszyscy podziwiali występy artystyczne wykonane przez chętnych uczniów.

Wycieczka do Włoch

Naszą podróż po słonecznych Włoszech rozpoczęliśmy od zwiedzania Wenecji – miasta położonego na północy kraju , leżącego na ponad 100 wyspach połączonych ze sobą licznymi mostami. Spacerowaliśmy wąskimi uliczkami , podziwiając najbardziej znane miejsca tj : pałac Dożów, plac św. Marka , bazylikę św. Marka most Rialto , przystań gondolierów. Wizytę zakończyliśmy rejsem po Kanale Grande.

Kolejny dzień spędziliśmy w parku rozrywki – Mirabilandii , w którym czekały na nas rozmaite atrakcje : największy w Europie dom strachów, ciekawie zaaranżowane roller coastery – Buffalo Bill Rodeo i Poszukiwaczy Złota, największe we Włoszech wieże wolnego spadku czy wodną przejażdżkę El Dorado Falls , 60-metrowy Divertical jest największych water coasterem na świecie , Katun – najdłuższy odwrócony roller coaster w Europie umieszczony przy świątyni Majów, kolejka górska Master Thai w stylizacji tajskiej czy tor raftingowy Rio Bravo.

Trzeci dzień spędziliśmy nad Morzem Adriatyckim w miejscowości Igea Marina , w której znajdował się nasz hotel. Zabawom w ciepłej , czystej wodzie nie było końca. Wieczorem spacerowaliśmy po urokliwym miasteczku zajadając pizzę i lody.

Następnego dnia zwiedziliśmy maleńkie państewko – San Marino , położone na szczycie i u podnóża góry Titano , w którym zachowały się średniowieczne mury, fortyfikacje, place, kościoły. Spacerując urokliwymi uliczkami robiliśmy zakupy w perfumerii, sklepie z militariami , wyrobami cukierniczymi i skórzanymi. Zajrzeliśmy do muzeum tortur i wampirów.

Po południu przejechaliśmy do Asyżu – miasta św. Franciszka , w którym czas się zatrzymał od starożytności. Odwiedziliśmy Bazylikę św. Franciszka i grób świętego. Spacerując uliczkami miasta poznaliśmy jego historię. Był czas na odpoczynek i najlepsze na świecie włoskie lody, które zajadaliśmy ze smakiem w każdym odwiedzanym miejscu .

Ostatnim miastem naszej podróży po Włoszech był Rzym , po którym poruszaliśmy się pieszo oraz metrem. Nie przeraził nas widok długiej kolejki do Bazyliki św. Piotra w Watykanie. Podziwiając jej bogate , ogromne wnętrza mogliśmy zobaczyć m.in. najsłynniejsza rzeźbę – „Pietę” Michała Anioła oraz grób św. Jana Pawła II.

Spacerując po Rzymie , miasta siedmiu wzgórz i pokonując prawie 14 km odwiedziliśmy najsłynniejsze miejsca i najważniejsze zabytki Wiecznego Miasta : Castel Sant’ Angelo ( Zamek św. Anioła ) , wzgórze Kapitol , najsłynniejszą Fontannę di Trevi, Panteon – jedną z najważniejszych budowli Starożytnego Rzymu, Piazza Navona z Fontana dei Quattro Fiume ( fontanna czterech rzek) i kościołem Św. Agnieszki , Koloseum – miejsce walk gladiatorów i rzymskich igrzysk, ruiny czasów Cesarstwa Rzymskiego – Forum Romanum z jego Łukiem Tytusa, Bazyliką Maksencjusza i Konstantyna, ruinami Świątyni Saturna i domem Westalek.

Naszym przewodnikiem po Włoszech był pan Tomasz Wesołowski , którego opowieści mogliśmy długo słuchać a opiekunami panie : Urszula Cieślińska ( kierownik wycieczki) , Emilia Boggero , Anita Stecyk i Monika Śmiech , które opiekowały się 51 osobową grupą dzieci i młodzieży z Zespołu Szkół w Jegłowniku i Gronowie Elbląskim .