Archives

now browsing by author

 

Warsztaty robienia palm wielkanocnych

W piątkowe popołudnie w świetlicy wiejskiej w Jegłowniku odbyły się warsztaty robienia palm wielkanocnych . Celem zajęć było kultywowanie wśród dzieci zwyczajów i tradycji świątecznych . Zajęcia prowadziły panie Katarzyna Dziura, Emilia Boggero i Elżbieta Kacperska z pomocą rodziców p. Jolanty Abrusiewicz i Małgorzaty Hełminiak .

Dzieci uczyły się robić kwiaty z bibuły i tworzyć krok po kroku palmy z wykorzystaniem naturalnych elementów.

” Łakocie Jasia i Małgosi”

Spektakl „Łakocie Jasia i Małgosi” obejrzały w świetlicy wiejskiej dzieci z klas 0-III . Adaptacja znanej baśni przedstawiona została w charakterze nieco profilaktycznym . Bohaterowie przedstawienia przypomnieli dzieciom o zasadach zdrowego odżywiania oraz o bezpiecznym zachowaniu się w kontakcie z obcymi. Przedstawienie było również okazją do utrwalenia wiadomości przyrodniczych oraz zrozumienia sensu wartości takich jak dobro, przyjaźń czy współpraca.

Międzynarodowy Dzień Teatru

„Teatr jak ogień – olśniewa i oświeca…”

W związku z obchodami MIĘDZYNARODOWEGO DNIA TEATRU  grupa wokalno-teatralna „Co nam w duszy gra…” wraz           z opiekunem  Panią Dorotą Fiedor przygotowała przedstawienie. Członkowie grupy zaprezentowali teatr kukiełkowy „Bajka o koźlątkach  i złym wilku” oraz „Kaczkę Dziwaczkę”. Z wizytą przybył do nas klown, w którego rolę wcieliła się sama Pani instruktor. Śmiechu było co niemiara ! Spotkanie zakończył śpiew i taniec młodych aktorek. Grupa od wielu lat bawi publiczność w różnym wieku, wychodzi do społeczeństwa kultywując tradycje i obyczaje, chociażby coroczne kolędowanie dla mieszkańców wsi.

„Pięknie jest móc dać komuś chwilę radości, a więc robimy co nam w duszy gra i dajemy siebie innym…” -wypowiedź jednego z członków grupy.

 Korzystając z okazji teatrzyk „Co nam w duszy gra…” życzy wszystkim twórcom  i miłośnikom teatru wielu nowych pomysłów, wytrwałości w trudnej pracy oraz owocnych spektakli.  Pani Dorota życzy swoim młodym aktorom podziwu oraz  uznania publiczności, bo to dla wszystkich  największa nagroda .


Oto fotorelacja z kolędowania w styczniu

Zajęcia w ramach doradztwa zawodowego

W połowie marca uczniowie klasy VII i VIII pod opieką p. Doroty Fiedor i Jadwigi Królik odbyli wizytę w Zespole Szkół Technicznych i Ekonomicznych w Pasłęku. Wycieczka organizowana była w ramach doradztwa zawodowego.
Uczniowie zapoznani zostali z charakterystyką wybranego zawodu oraz zdobywaniem dodatkowych kwalifikacji takich jak: prawo jazdy kategorii T i B, kursy operatora kombajnów, kursy operatora opryskiwaczy, wózków widłowych. Uczniowie różnych kierunków kształcenia prezentowali możliwości wyjazdów na zagraniczne staże i praktyki. Rozmawiali o otwartości szkoły na różne nowinki technologiczne związane z prowadzonymi kierunkami kształcenia, możliwościami udziału w targach oraz imprezach związanych z kształceniem w zawodzie

Po wizycie w szkole wykorzystali wolny czas na dużym placu zabaw.

Bezpieczeństwo na wsi

Uczniowie Kacper, Nikola i Amelka Abrusiewicz reprezentują szkołę w IX Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje a dziecko obserwuje” organizowanym przez KRUS. Ich prace zostały wysłane do olsztyńskiego oddziału .Wyniki konkursu będą znane w czerwcu .

Życzymy Wam powodzenia w konkursie i trzymamy mocno kciuki !

Laureatki konkursów wokalnych

Dziewczynki z klasy drugiej Lena Wysocka i Maja Rzepiela pod kierunkiem wychowawczyni p. Beaty Flakowskiej zostały laureatkami dwóch konkursów wokalnych , które odbyły się w szkole podstawowej w Pilonie . Zajęły pierwsze miejsce w Gminnym Przeglądzie Piosenki Patriotycznej , który odbył się w listopadzie oraz w X Gminnym Festiwalu Piosenki Szkolnej , który odbył się 26 marca .

Dziewczynkom gratulujemy sukcesu !

„Wiosna w poezji”- konkurs recytatorski

Dnia 22 marca odbył się szkolny konkurs recytatorski ” Wiosna w poezji dziecięcej ” . Uczestniczyły w nim dzieci z przedszkola i klas I-III . Zorganizowany został z okazji światowego Dnia Poezji, który przypada 21 marca . Występy dzieci oceniała komisja konkursowa w składzie : pani Wanda Dębek , Anna Brzóska, Anita Maszkowska i Gabriela Wojciechowska. Konkurs prowadziły dziewczynki z klasy III Sonja Gautadottir i Patrycja Kwiatkowska. Pomiędzy występami klasy prezentowały wiosenne piosenki . Po burzliwych naradach wyłoniono zwycięzców przyznając pierwsze, drugie i trzecie miejsce w poszczególnych kategoriach wiekowych. Były także nagrody pocieszenia .

Nagrody w konkursie ufundowała Rada Rodziców .

Konkurs przygotowały panie : Sabina i Beata Liskowicz .

Zajęcia na strzelnicy

Uczniowie z naszej szkoły wybrali się na zajęcia wychowania fizycznego w „innej formie”, czyli pobytu na strzelnicy pod opieką Pani Doroty Fiedor. Większość z nich miała broń po raz pierwszy w rękach. Emocji było co niemiara. Ale dzieci i młodzież poradziła sobie fantastycznie!!!

Oto fotorelacja…

Pożegnaliśmy zimę staropolskim zwyczajem

Dnia 21 marca tradycyjnie dzieci z przedszkola i klas I- III pożegnały zimę zwyczajem palenia marzany. Śpiewając piosenki przywitały wiosnę .
Marzanna jest znana w Polsce od wieków. To to bogini słowiańska, która była symbolem zimy i śmierci. Utopienie jej miało przynieść także dobre plony w danym roku.” Kangur matematyczny”

Dnia 21 marca 17 zdolnych matematyków z klas II- VIII wzięło udział w Międzynarodowym Konkursie ” Kangur Matematyczny „, który odbywał się w różnych krajach na świecie tego samego dnia.

Konkurs ma charakter jednorazowego testu . Jego celem jest popularyzacja matematyki. Zadania oraz termin są ustalane przez władze stowarzyszenia Kangourou Sans Frontie`res. Na rozwiązanie testu przeznaczone jest 75 minut. Każdy uczestnik konkursu otrzymał upominek – „magiczny breloczek” . Wyniki konkursu będą znane w maju. Koordynatorem konkursu w szkole jest p. Anna Krupska.

Trzymamy kciuki za naszych matematyków !